księgarnia informatyczna aton.pl

Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw

Wydawnictwo HELION

Cena:    59.00   43.07zł

Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw


Autor: Jimmy Song

ISBN: 978-83-283-5923-9

Ilość stron: 296

Data wydania: 01/2020

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Kryptowaluty, bitcoin i łańcuch bloków kojarzą się z mrocznym półświatkiem, pełnym tajemnic środowiskiem przestępczym, lub w ostateczności z buntem przeciw wszechmocnemu systemowi i politykom. Wiele publikacji, stwarzających pozory rzetelności, ukazuje te technologie jako źródło łatwych pieniędzy, rozbudzając ludzkie lęki i chciwość.

Tymczasem łańcuch bloków jest wymagającą technologią o wyjątkowym potencjale. Nie ma w niej dróg na skróty ani gotowych rozwiązań. Aby zrozumieć łańcuch bloków, nie wystarczy lektura specyfikacji czy analitycznych opracowań. Trzeba samodzielnie zaprogramować podstawowe elementy aplikacji działającej na łańcuchu bloków.

Ta książka jest najskuteczniejszym sposobem na poznanie technologii bitcoin oraz łańcucha bloków przez programowanie. Dzięki niej zrozumiesz matematyczne podstawy protokołu bitcoin, zasady pracy z łańcuchem bloków i transakcjami, a także poznasz szczegóły najnowszych rozszerzeń tego protokołu.

Nauczysz się zasad kryptografii klucza publicznego oraz sposobów przechowywania i przesyłania zdefiniowanych prymitywów kryptograficznych. Zapoznasz się z komunikacją sieciową w protokole bitcoin oraz z metodami pobierania i przesyłania danych do węzłów przechowujących łańcuch bloków. Zrozumienie prezentowanych treści okaże się łatwiejsze dzięki licznym ćwiczeniom praktycznym.

W tej książce między innymi:
• przetwarzanie transakcji bitcoinowych
• podstawy języka kontraktów inteligentnych Script
• programowanie rozliczeń z użyciem bitcoina
• zabezpieczanie łańcucha bloków
• techniki kryptograficzne, w tym prymitywy kryptograficzne

Łańcuchy bloków: poznaj technologie kryptowalut od podszewki.

Cena:    59.00   43.07zł


Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstawKsiążka informatyczna: Zrozumieć Bitcoin. Programowanie kryptowalut od podstaw
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.