księgarnia informatyczna aton.pl

Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2016 Kurs zaawansowany

Wydawnictwo ExpertBooks

Cena:    99.00zł

Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2016 Kurs zaawansowany


Autor: Fabian Stasiak

ISBN: 978-83-939196-6-6

Ilość stron: 538

Data wydania: 09/2015

Oprawa: Miękka

Format: 19,5 x 27 cm

Wydawnictwo: ExpertBooks


Książka przeznaczona jest dla tych użytkowników programu Autodesk Inventor 2016, którzy poznali już zasady pracy w tym programie i chcą lepiej wykorzystać bardziej zaawansowane możliwości programu oraz profesjonalnie osadzić to narzędzie projektowania w swoim miejscu pracy.

W niniejszym podręczniku zgromadzono materiał prezentujący zaawansowane narzędzia programu Autodesk® Inventor® 2016, których wdrożenie pozwala na zautomatyzowanie prac projektowych i realizację specjalistycznych zadań z zakres projektowania maszyn i urządzeń oraz oprzyrządowania technologicznego.

W książce zawarto dodatkowy rozdział poświęcony programowi Autodesk Vault Basic 2016, który wspomaga zarządzanie dokumentacja projektową w stopniu podstawowym. 

Książka jest przygotowana tak, aby Czytelnik mógł samodzielnie zapoznać się z zaawansowanymi możliwościami programem Autodesk Inventor 2016, wykonując dokładnie opisane ćwiczenia, prezentujące na praktycznych przykładach narzędzia i prawidłowe techniki pracy w programie.

W książce poruszane są następujące tematy: zaawansowane modelowanie części, modelowanie swobodne, części wielobryłowe, projektowanie z blach, konstrukcje spawane, konstrukcje z kształtowników, Design Accelerator, Content Center,  wizualizacja, parametryzacja, adaptacyjność części, komponenty pochodne, reprezentacje pozycyjne, reprezentacje poziomu szczegółowości, iFeature, iPart, iAssemblies, iCopy, iLogic, granice automatyczne, analiza powierzchni, Autodesk Vault Basic 2016.

Spis treści:

Rozdział 1 Zaawansowane techniki w modelowaniu części
W tym rozdziale zgromadzono informacje na temat zaawansowanych funkcji i narzędzi programu oraz związanych z nimi technik pracy, które maja zastosowanie w modelowaniu części o bardziej skomplikowanych kształtach. Studiowanie zawartości niniejszego rozdziału wymaga dobrego opanowania podstawowych technik modelowania części.

Rozdział 2 Zaawansowane techniki w pracy z zespołami
W tym rozdziale zgromadzono informacje na temat zaawansowanych funkcji i narzędzi programu oraz związanych z nimi technik pracy, które maja zastosowanie w pracy z zespołami. Studiowanie zawartości niniejszego rozdziału wymaga dobrego opanowania technik pracy z zespołami.

Rozdział 3 Inventor Studio. Ilustracje i prezentacje wideo
Inventor Studio to zaawansowany moduł programu do tworzenia wysokiej jakości obrazów i filmów wideo prezentujących projekt urządzenia. Wynik pracy modułu Inventor Studio można zastosować do celów marketingowych, prezentacji dla klienta czy na potrzeby omówienia koncepcji projektu w zespole projektowym.

Rozdział 4 Projektowanie i dobór części maszyn
Program Autodesk Inventor 2016 jest wyposażony w szereg kreatorów i kalkulatorów, których zadaniem jest ułatwienie doboru, obliczenia i zaprojektowania typowych części i podzespołów spotykanych w konstrukcjach maszyn, takich jak wałki, krzywki, sprężyny, różne rodzaje przekładni, połączenia gwintowe, sworzniowe, wielowypustowe, łożyska, pierścienie uszczelniające, itp. W tym rozdziale zapoznamy się z działaniem wybranych kreatorów elementów maszynowych.

Rozdział 5 Projektowanie części z blachy
Program Autodesk Inventor 2016 oferuje zestaw narzędzi przygotowanych specjalnie do projektowania części wykonywanych z blachy oraz generowania płaskich rozwinięć. Dodatkowo, w projektowaniu części blaszanych można zastosować kilka technik, które nie są bezpośrednio powiązane z zestawem narzędzi do modelowania części z blachy, ale pozwalają znacząco rozszerzyć możliwości programu Inventor w tym zakresie. W niniejszym rozdziale omówiono standardowe narzędzia przeznaczone do projektowania części z blachy oraz przedstawiono narzędzia i techniki pracy, które można dodatkowo zastosować w projektowani części blaszanych.

Rozdział 6 Modelowanie konstrukcji spawanych
W programie Autodesk Inventor 2016, konstrukcja spawana to specjalny podzespół, który powstaje na bazie szablonu konstrukcji spawanej lub zostaje przekształcony w konstrukcję spawaną ze zwykłego zespołu. W tym rozdziale przedstawione zostaną narzędzia przeznaczone do projektowania konstrukcji spawanej i tworzenia odpowiedniej dokumentacji rysunkowej.

Rozdział 7 Projektowanie konstrukcji z kształtowników
Do projektowania konstrukcji z kształtowników program Autodesk Inventor 2016 oferuje wyspecjalizowany zestaw narzędzi, które automatyzują proces projektowania takich konstrukcji. W tym rozdziale poznamy sposób budowania konstrukcji z kształtowników oraz wybrane elementy przygotowania dokumentacji rysunkowej tego rodzaju konstrukcji.

Rozdział 8 Parametryzacja części i zespołów
Autodesk Inventor 2016 to parametryczny modelator bryłowy. Parametryzacja dotyczy wielu aspektów projektu tworzonego w tym programie. Kontroli parametrycznej podlegają wszystkie wartości liczbowe, wystąpienia elementów kształtujących, wystąpienia komponentów, widoki, reprezentacje pozycyjne, itp. Dzięki parametryzacji możemy w szybki sposób modyfikować projekt i dopasowywać go do aktualnych potrzeb. W tym rozdziale przedstawione są informacje i przykłady dotyczące zastosowania parametryzacji w modelowaniu części i zespołów.

Rozdział 9 Komponenty iPart oraz iAssembly
Program Autodesk Inventor 2016 oferuje narzędzia do automatyzowania procesu projektowania. Funkcjonalności nazwane iPart oraz iAssembly pozwalają na samodzielne budowanie parametrycznych bibliotek części i podzespołów, skatalogowanych w ramach dopuszczalnego zestawu wykonań. W tym rozdziale poznamy sposób przygotowania bibliotek iPart oraz iAssembly. Informacje zamieszczone w tym rozdziale wymagają znajomości zasad parametryzacji części i zespołów.

Rozdział 10 iLogic. Parametryzacja z użyciem reguł
Technika iLogic rozszerza możliwości parametryzacji w kontrolowaniu wykonań części i zespołów. Łatwość tworzenia reguł iLogic, pozwala na użycie tej techniki osobom, które nie mają żadnego doświadczenia w programowaniu, co daje możliwość praktycznie natychmiastowego wykorzystania potencjału parametrycznego kontrolowania wykonań części i zespołów. Użytkownicy z doświadczeniem w programowaniu docenią możliwości, jakie daje iLogic w dostępie do obiektów programu Inventor i będą mogli zbudować bardzo zaawansowane rozwiązania do kontrolowania wykonań projektów. W tym rozdziale zapoznasz się z podstawami wykorzystania techniki iLogic w programie Autodesk Inventor 2016.

Rozdział 11 iCopy. Tworzenie komponentów podobnych
Technika iCopy automatyzuje procesu tworzenia komponentów geometrycznie podobnych, różniących się od pierwowzoru wymiarami oraz lokalizacją w zespole. Wygenerowane komponenty podobne mogą być powiązane z zestawem rysunków 2D. W tym ćwiczeniu poznamy sposób przygotowania modelu wykorzystującego technikę iCopy do automatyzacji budowania komponentów podobnych.

Rozdział 12 Edytor Content Center
Zestaw bibliotek Content Center stuży do przechowywania zasobów bibliotecznych części znormalizowanych i własnych standaryzowanych części danej firmy oraz elementów kształtujących. Program Autodesk Inventor 2016 jest dostarczony z pewnym zasobem normaliów zgrupowanych w Content Center jednakże biblioteki Content Center powinny być intensywnie uzupełniania przez użytkowników w celu utworzenia firmowego centrum części standardowych, katalogowych i innych. W tym rozdziale znajdują się informacje i ćwiczenia, które ułatwią zarządzanie zasobami Content Center oraz przykłady ilustrujące sposób tworzenia nowych bibliotek

Rozdział 13 Vault Basic 2016 i Autodesk Inventor
Program Vault Basic usprawnia administrowanie dokumentacją projektową w zespołach projektowych i wspomaga ponowne wykorzystanie istniejących danych projektowych. Zapewnia centrale repozytorium plików z dostępem dla zalogowanych użytkowników, zachowanie wersji rozwojowych projektu, przeszukiwanie w bazie danych po wielu właściwościach, przegląda zawartości projektu oraz użycia plików w różnych projektach, sprawne tworzenie nowego wykonania na bazie wykonania zarejestrowanego w repozytorium, wsparcie dla elektronicznej wymiany dokumentacji poprzez wykorzystanie plików DWF, wsparcie dla pracy ze¬społowej nad projektem i wiele innych możliwości. W tym rozdziale przedstawiono prawidłowy sposób przygotowania systemu Vault Basic 2016 do pracy i pokazano prawidłowe praktyki w pracy z dokumentacją tworzoną w programie Autodesk Inventor pod nadzorem systemu Vault Basic

Cena:    99.00zł


Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2016 Kurs zaawansowanyKsiążka informatyczna: Zbiór ćwiczeń Autodesk Inventor 2016 Kurs zaawansowany
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.