księgarnia informatyczna aton.pl

Windows XP komendy i polecenia Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo HELION

Cena:    19.90   14.33zł

Windows XP komendy i polecenia Leksykon kieszonkowy

Autor: Piotr Czarny

ISBN: 83-246-0028-0

Ilość stron: 232

Data wydania: 11/2005

Graficzne systemy operacyjne spowodowały, że użytkownicy komputerów nie muszą już męczyć się z poleceniami wprowadzanymi w trybie tekstowym. Dziś za pomocą myszy i kilkunastu ikon jesteśmy w stanie osiągnąć to, co kilkanaście lat temu wymagało wpisania dziesiątek poleceń i parametrów. Nadal jednak wszystkie systemy operacyjne, nawet te najbardziej zaawansowane, posiadają możliwość pracy w trybie tekstowym.

Dlaczego? Po co sięgać po niewygodną konsolę tekstową, skoro do dyspozycji mamy kolorowe ikony, okna i narzędzia graficzne? Czasem tryb tekstowy okazuje się jedynym narzędziem, z jakiego możemy skorzystać. Awaria systemu i atak wirusa -- to tylko dwie z sytuacji, w których konsola może być ostatnią deską ratunku. Czasem polecenia trybu tekstowego pozwolą nam zautomatyzować pewne czynności. Dlatego właśnie warto pamiętać o ich istnieniu.

"Windows XP. Komendy i polecenia. Leksykon kieszonkowy" to zestawienie wszystkich poleceń trybu tekstowego systemu Windows XP. Zawiera omówienie poleceń oraz zasady pracy z konsolą tekstową. Znajdziesz tu również omówienie metod pisania skryptów dla systemu Windows XP oraz przykłady wykorzystania poleceń do różnych zadań.

- Praca w trybie konsoli

- Pliki wsadowe

- Zarządzanie systemem plików

- Operacje na plikach i katalogach

- Sterowanie uruchamianiem zadań

- Wykorzystywanie zasobów systemu operacyjnego

- Praca w sieci

Cena:    19.90   14.33zł


Windows XP komendy i polecenia Leksykon kieszonkowyKsiążka informatyczna: Windows XP komendy i polecenia Leksykon kieszonkowy
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.