księgarnia informatyczna aton.pl

W poszukiwaniu wyzwań Wybór zadań z konkursów programistycznych Uniwersytetu Warszawskiego

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    99.00   74.25zł

W poszukiwaniu wyzwań Wybór zadań z konkursów programistycznych Uniwersytetu Warszawskiego


Autor: Krzysztof Diks

ISBN: 978-83-01-19946-3

Ilość stron: 436

Data wydania: 06/2018

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


O jakości konkursu decydują przede wszystkim zadania. Powinny być one oryginalne, ciekawe i o różnym stopniu trudności. Ich rozwiązanie powinno sprawiać satysfakcję, a kłopoty z rozwiązaniem zachęcać do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności.

Ta książka zawiera subiektywny wybór „najlepszych” zadań z konkursów algorytmiczno-programistycznych współorganizowanych przez Uniwersytet Warszawski wraz z opisem rozwiązań wzorcowych.

Wyboru zadań dokonały osoby, które odegrały znaczące role w historii polskich konkursów algorytmiczno-programistycznych jako ich uczestnicy lub organizatorzy. Autorzy wszystkich opracowań w tej książce mają ścisłe związki z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego jako jego absolwenci, pracownicy lub studenci.

Zadania przedstawione i omówione w tej książce pochodzą z następujących konkursów informatycznych:

Olimpiada Informatyczna, Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów, Obóz Naukowo-Treningowy im. Antoniego Kreczmara, Olimpiada Informatyczna Krajów Europy Środkowej, Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, Potyczki Algorytmiczne.

Cena:    99.00   74.25zł


W poszukiwaniu wyzwań Wybór zadań z konkursów programistycznych Uniwersytetu WarszawskiegoKsiążka informatyczna: W poszukiwaniu wyzwań Wybór zadań z konkursów programistycznych Uniwersytetu Warszawskiego
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.