księgarnia informatyczna aton.pl

Visual Basic dla studentów Podstawy programowania w Visual Basic 2010

Wydawnictwo Witkom

Cena:    28.90zł

Visual Basic dla studentów Podstawy programowania w Visual Basic 2010


Autor: Wiktor Treichel

ISBN: 978-83-929357-3-5

Ilość stron: 176

Data wydania: 03/2011

Format: 16.5x24.0cm

Wydawnictwo: Witkom


Książka omawia podstawy programowania w języku Visual Basic. Visual Basic jest kolejną odmianą popularnego języka BASIC, znanego z najwcześniejszych komputerów osobistych, ale w odróżnieniu od swoich poprzedników pozwala tworzyć aplikacje dla środowiska Windows.

Jest przeznaczona dla początkujących programistów, którzy chcieliby w szybki sposób poznać podstawy programowania w języku wysokiego poziomu i nabyć umiejętności pisania programów w środowisku Windows. Jej celem nie jest przedstawienie wszystkich możliwości języka Visual Basic, gdyż wymagałoby to kilkukrotnego zwiększenia jej objętości.

Ponieważ jednak książka ma umożliwić poznanie podstaw programowania, omówiono podstawowe, najbardziej popularne konstrukcje występujące w każdym języku programowania, które odpowiednio wykorzystane dają możliwość tworzenia całkiem atrakcyjnych programów.

W ćwiczeniach omawianych w tej książce wykorzystano wersję Visual Basic wchodzącą w skład Visual Studio 2010 Express Edition. Jednak wszystkie przykłady i ćwiczenia mogą być bez żadnych modyfikacji wykonane również w wersji 2008.

Rozdziały:
1. Środowisko programistyczne Visual Basic 2010
2. Tworzenie aplikacji okienkowej w Visual Basic 2010
3. Elementy języka programowania
4. Struktury decyzyjne
5. Pętle
6. Tablice
7. Programowanie modularne - procedury i funkcje
8. Zapis do plików i odczyt danych z plików
9. Znajdowanie błędów w programach

Cena:    28.90zł


Visual Basic dla studentów Podstawy programowania w Visual Basic 2010Książka informatyczna: Visual Basic dla studentów Podstawy programowania w Visual Basic 2010
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.