księgarnia informatyczna aton.pl

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów

Wydawnictwo HELION

Cena:    59.00   43.07zł

Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów


Autor: Burak Kanber

ISBN: 978-83-283-5196-7

Ilość stron: 328

Data wydania: 06/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Uczenie maszynowe jeszcze kilka lat temu stanowiło niemal wiedzę tajemną. Nieliczni eksperci w tej dziedzinie publikowali materiały w naukowym, matematycznym języku, który wymagał biegłości w algebrze liniowej czy rachunku wektorowym. Korzystano najczęściej z Pythona i jego bibliotek.

Obecnie, wraz ze wzrostem popularności uczenia maszynowego, zwiększają się możliwości jego praktycznej implementacji. Rzeczywista biegłość w tej dziedzinie wymaga jednak dogłębnego zrozumienia mechaniki działania algorytmów stosowanych w uczeniu maszynowym. Implementacja tych algorytmów w JavaScripcie jest znakomitym wyborem: język ten stał się dojrzałym, potężnym i wszechstronnym narzędziem do rozwiązywania złożonych problemów.

Chcesz nauczyć się implementacji algorytmów uczenia maszynowego bez zbytniego zagłębiania się w niuanse matematyczne? Jeśli dodatkowo znasz język JavaScript, ta książka jest dla Ciebie idealnym wyborem. Wyjaśniono w niej, w jaki sposób tworzyć własne implementacje, podano też przykłady przydatnych bibliotek. Sporo miejsca poświęcono sieciom neuronowym, ich architekturze i przykładom zastosowania.

Przedstawiono takie zagadnienia jak wykrywanie twarzy, filtrowanie spamu, tworzenie systemów rekomendacji, rozpoznawanie znaków oraz przetwarzanie języka naturalnego. Znalazły się tu również wskazówki dotyczące dobierania odpowiednich bibliotek JavaScriptu, takich jak NaturalNode, brain, harthur oraz klasyfikatory, co umożliwia projektowanie bardziej inteligentnych aplikacji.

Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:
• potencjał JavaScriptu w uczeniu maszynowym
• algorytmy grupowania, klasyfikacji, reguły kojarzenia
• algorytmy regresji, przewidywanie wzorców i predykcja
• sieci neuronowe i głębokie sieci neuronowe
• uczenie maszynowe w aplikacjach czasu rzeczywistego

Uczenie maszynowe - coś dla wyjadaczy JavaScriptu.

Cena:    59.00   43.07zł


Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemówKsiążka informatyczna: Uczenie maszynowe z językiem JavaScript. Rozwiązywanie złożonych problemów
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.