księgarnia informatyczna aton.pl

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    79.00   63.20zł

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym


Autor: Ryszard K. Miler

ISBN: 978-83-01-20670-3

Ilość stron: 342

Data wydania: 11/2019

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Niniejsza monografia stanowi przyczynek do pełnej identyfikacji oraz usystematyzowania istniejących rozwiązań telematyki w transporcie morskim i wodnym śródlądowym0.

Po raz pierwszy w literaturze przedmiotu opisano szczegółowo większość systemów telematyki stosowanych w wodnych gałęziach transportu wykazując ich przydatność w optymalizacji procesów transportowych i logistycznych, podnoszeniu ich bezpieczeństwa oraz skuteczności zarządzania operacyjnego.

Na uwagę zasługuje skala i rozpiętość zastosowań systemów telematyki, szczególnie w transporcie morskim, rozciągająca się od prostych systemów monitoringu żeglugi i operacji portowych a sięgająca autonomicznej nawigacji i bezobsługowych systemów napędu skutkujących pojawieniem się pierwszych prób z całkowicie autonomicznymi jednostkami.

Aktualnym wyzwaniem staje się integracja systemów transportu morskiego i wodnego śródlądowego w ramach transportu multimodalnego oraz znaczne obniżenie ich antropopresyjności. Tak ujęta problematyka wskazuje, iż niniejsza monografia adresowana jest do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych genezą, stanem obecnym i kierunkami rozwoju systemów telematyki w transporcie morskim i żegludze śródlądowej.

Rozważania Autora na temat telematyki w transporcie będą kontynuowane w postaci kolejnych monografii w ramach serii Telematyka Transportu dedykowanych transportowi lądowemu (samochodowy i kolejowy) oraz powietrznemu (lotniczy z elementami transportu? kosmicznego), które ukażą się w kolejnych latach.

Cena:    79.00   63.20zł


Telematyka w zarządzaniu transportem wodnymKsiążka informatyczna: Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.