księgarnia informatyczna aton.pl

Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji

Wydawnictwo HELION

Cena:    49.00   35.77zł

Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji


Autor: Marcin Jamro

ISBN: 978-83-283-5047-2

Ilość stron: 232

Data wydania: 02/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


C# jest nowoczesnym i elastycznym językiem programowania. Aby w pełni skorzystać z jego zalet, trzeba płynnie posługiwać się dostępnymi w nim strukturami danych i algorytmami, pozwalają one bowiem na efektywnie organizowanie danych i mają znaczący wpływ na wydajność aplikacji.

Z punktu widzenia programisty kluczowe jest ich właściwe zaimplementowanie: wybór właściwej struktury danych i związanego z nią algorytmu stanowi o jakości tworzonego kodu. Na przykład w celu wykonywania wysokowydajnych operacji na zbiorach warto użyć zbioru haszowanego. Inne konstrukcje umożliwiają rozwiązywanie kolejnych problemów.

Dzięki tej książce nauczysz się używania struktur danych i implementacji najważniejszych algorytmów w języku C#. Najpierw zapoznasz się z najprostszymi strukturami danych o swobodnym dostępie - z tablicami oraz listami. Wyjaśniono tu również działanie struktur danych o dostępie sekwencyjnym, opartych na stosach i kolejkach.

Przedstawiono zastosowanie słowników, dzięki którym można mapować klucze na wartości i prowadzić szybkie wyszukiwanie. Przystępnie opisano korzystanie z najbardziej zaawansowanych konstrukcji, takich jak drzewo binarne, binarne drzewo poszukiwań, drzewo samorównoważące się i kopiec.

W końcowej części książki znajdziesz ciekawą analizę stosowania grafów i związanych z nimi algorytmów, takich jak przeszukiwanie grafu, minimalne drzewo rozpinające, kolorowanie węzłów oraz znajdowanie najkrótszej ścieżki.

Najciekawsze zagadnienia ujęte w książce:
• różne typy danych w C#: wartościowe i referencyjne
• tablice i listy oraz algorytmy sortowania
• operacje na zbiorach oraz wbudowany typ HashSet
• struktury drzewiaste i kopce: binarne, dwumianowe oraz Fibonacciego
• algorytmy oparte na grafach, w tym algorytm Dijkstry

C#. Liczy się algorytm i odpowiednia struktura danych.

Cena:    49.00   35.77zł


Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacjiKsiążka informatyczna: Struktury danych i algorytmy w języku C#. Projektowanie efektywnych aplikacji
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.