księgarnia informatyczna aton.pl

Site Reliability Engineering. Jak Google zarządza systemami producyjnymi

Wydawnictwo HELION

Cena:    79.00   56.09zł

Site Reliability Engineering. Jak Google zarządza systemami producyjnymi


Autor: Betsy Beyer, Chris Jones, Jennifer Petoff, Niall Richard Murphy
ISBN: 978-83-283-3730-5
Ilość stron: 504
Data wydania: 11/2017
Oprawa: Miękka
Format: 168x237
Wydawnictwo: HELION


Historia firmy Google może być analizowana na wiele sposobów. Można podziwiać jej błyskawiczny rozwój i niesamowitą umiejętność skalowania usług. Na uwagę zasługuje jej innowacyjność i zaangażowanie w rozwijanie technologii, które jeszcze wczoraj wydawały się fikcją.

Nie możemy traktować tradycji jako autorytetu, musimy nauczyć się myśleć od nowa i nie mamy czasu na czekanie - tak brzmi filozofia firmy, która przyświeca jej ogromnemu sukcesowi. W ten sposób narodziły się praktyki z obszarów rozwoju oprogramowania, ale i zarządzania zwane SRE: Site Reliability Engineering. Każda firma może je zastosować, ale tylko Google mógł je wymyślić.

Jeśli chcesz zrozumieć filozofię SRE, trzymasz w ręku właściwą, choć nietypową książkę. Jest to zbiór najciekawszych esejów i artykułów autorstwa osób odpowiedzialnych za SRE w Google.

Z lektury tych esejów dowiesz się, w jaki sposób zaangażowanie w cały cykl życia oprogramowania umożliwił skuteczne budowanie, wdrażanie, monitorowanie i konserwowanie jednych z największych systemów informatycznych świata.

Poznasz zasady i praktyki, które pozwalają inżynierom z Google tworzyć bardziej skalowalne i niezawodne oraz wydajniejsze systemy. Zaprezentowane tu podejście SRE możesz naturalnie bezpośrednio wdrożyć w swojej organizacji.

W tej książce:
• wyjaśniono, czym jest Site Reliability Engineering (SRE) i dlaczego podejście to różni się od tradycyjnych praktyk z branży IT,
• opisano wzorce, operacje i obszary zainteresowania wpływające na pracę inżynierów SRE,
• przedstawiono zasady codziennej pracy inżynierów SRE,
• pokazano, jak budować duże rozproszone systemy informatyczne i nimi zarządzać,
• skomentowano stosowane w Google dobre praktyki z obszaru szkoleń, komunikacji i spotkań.

SRE - niezbędne, gdy podstawą sukcesu jest niezawodność systemu!

Betsy Beyer pisze dokumentacje techniczne dla Google. Specjalizuje się w podejściu SRE. Kilka lat temu była wykładowcą na Stanford University.

Chris Jones jest inżynierem SRE odpowiedzialnym za Google App Engine. Wcześniej odpowiadał za statystyki reklam, hurtownie danych i system pomocy technicznej w Google.

Jennifer Petoff jest menedżerem programu w zespole SRE w Google. Zarządzała dużymi globalnymi projektami z wielu dziedzin, takich jak badania naukowe, inżynieria czy kadry.

Niall Murphy kieruje zespołem SRE odpowiedzialnym za reklamy w Google. Przewodniczy organizacji INEX — irlandzkiego huba internetowego. Jest też autorem lub współautorem wielu prac i książek technicznych.

Cena:    79.00   56.09zł


Site Reliability Engineering. Jak Google zarządza systemami producyjnymiKsiążka informatyczna: Site Reliability Engineering. Jak Google zarządza systemami producyjnymi
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.