księgarnia informatyczna aton.pl

Sieci średnich napięć Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeń

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    79.00   59.25zł

Sieci średnich napięć Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeń


Autor: Witold Hoppel

ISBN: 978-83-01-19346-1

Ilość stron: 380

Data wydania: 10/2017

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5

Wydawnictwo: Naukowe PWN


W elektrotechnice znana jest dobrze jedna z najważniejszych zasad: „Bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze w każdej instalacji elektrycznej”. Układy automatyki zabezpieczeniowej w sieciach elektrycznych to skomplikowane urządzenia techniczne, obecnie wykonywane prawie wyłącznie z wykorzystaniem techniki mikroprocesorowej, które umożliwiają maksymalną ochronę przed skutkami zakłóceń.

Chociaż zabezpieczenia nie są środkiem ochrony od porażeń i innych oddziaływań na ludzi, to ich prawidłowa konstrukcja i nastawienia przyczyniają się do technicznego bezpieczeństwa urządzeń, a przez to do bezpieczeństwa ludzi.

Książka dr. inż. Witolda Hoppela traktuje właśnie o tym istotnym zagadnieniu. Jest też zwieńczeniem jego wieloletniej pracy zawodowej – jako wybitnego nauczyciela akademickiego – całe życie związanego z Politechniką Poznańską, ale również praktyka. Był jednym z głównych twórców systemu zabezpieczeń CZIP powszechnie stosowanego w polskich sieciach SN. Autor jest także wieloletnim szkoleniowcem koncernów energetycznych.

Autor w książce zebrał swój cały dorobek naukowy oraz praktyczny i opisał problematykę sieci średnich napięć na 3 płaszczyznach:
1. sposoby pracy punktu neutralnego sieci SN,
2. ochrona od porażeń przy dotyku pośrednim,
3. dobór nastaw zabezpieczeń.

Prezentowana książka znajdzie z pewnością uznanie i wielu Czytelników pośród projektantów i użytkowników sieci elektroenergetycznych, inżynierów elektryków, dystrybutorów energii elektrycznej, ale także wśród studentów kierunków elektrotechnika czy energetyka.

Cena:    79.00   59.25zł


Sieci średnich napięć Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeńKsiążka informatyczna: Sieci średnich napięć Automatyka zabezpieczeniowa i ochrona od porażeń
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.