księgarnia informatyczna aton.pl

Python Programowanie funkcyjne

Wydawnictwo HELION

Cena:    67.00   48.91zł

Python Programowanie funkcyjne


Autor: Steven F. Lott

ISBN: 978-83-283-5069-4

Ilość stron: 352

Data wydania: 03/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Zgodnie z paradygmatem programowania funkcyjnego największy nacisk należy kłaść na stałe i funkcje. Polega to na konstruowaniu funkcji oraz na obliczaniu wartości wyrażeń. W ten sposób otrzymuje się kod odporny na błędy.

Python nie jest w pełni funkcyjnym językiem programowania, jednak pozwala na taki sposób pisania programów. Dzięki temu umożliwia tworzenie zwięzłego i eleganckiego kodu. Na przykład stosowanie wyrażeń generatorowych w Pythonie sprawia, że tworzone programy działają szybciej, ponieważ zużywają mniej zasobów.

Niezależnie więc od stosowanego paradygmatu warto zapożyczyć pewne elementy programowania funkcyjnego i wykorzystać je do tworzenia ekspresyjnych i zwięzłych aplikacji w Pythonie.

To znakomity podręcznik dla programistów, którzy chcą wykorzystać techniki i wzorce projektowe z funkcyjnych języków programowania, aby tworzyć w Pythonie zwięzłe, eleganckie i ekspresyjne programy - z czytelnym i łatwym w utrzymaniu kodem.

Zawiera ogólny przegląd koncepcji funkcyjnych oraz wyjaśnia tak istotne pojęcia jak funkcje pierwszej klasy, funkcje wyższego rzędu, funkcje czyste, leniwe wartościowanie i wiele innych. Wnikliwie omawia sposób korzystania z tych funkcji w Pythonie 3.6, a także techniki przygotowywania i eksploracji danych.

Ponadto pokazuje, w jaki sposób standardowa biblioteka Pythona pasuje do funkcyjnego modelu programowania. Co ważne, w książce znalazło się kilka przykładów prezentujących w praktyce opisane koncepcje.

W książce między innymi:
• podstawy modelu programowania funkcyjnego
• działania na kolekcjach danych i przetwarzanie krotek
• projektowanie dekoratorów
• biblioteka PyMonad
• usługi sieciowe a programowanie funkcyjne

Python: kod funkcyjny i funkcjonalny.

Cena:    67.00   48.91zł


Python Programowanie funkcyjneKsiążka informatyczna: Python Programowanie funkcyjne
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.