księgarnia informatyczna aton.pl

Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie V

Wydawnictwo HELION

Cena:    129.00   94.17zł

Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie V


Autor: Tony Gaddis

ISBN: 978-83-283-5565-1

Ilość stron: 824

Data wydania: 12/2019

Oprawa: Twarda

Format: 164x239

Wydawnictwo: HELION


Programowanie to nie tylko umiejętność pisania kodu oraz organizowania go w funkcje, procedury i moduły. Nawet najbardziej finezyjne języki i najnowocześniejsze paradygmaty programowania nie zapewnią sukcesu, jeśli projekt aplikacji jest nieprzemyślany, a jej logice brakuje... logiki.

Z drugiej strony poświęcenie odrobiny czasu na stworzenie dobrego projektu sprawi, że praca nad pisaniem kodu będzie łatwiejsza, sama aplikacja będzie pracować lepiej i bardziej niezawodnie, a późniejsze modyfikacje i rozwój oprogramowania przysporzą mniej problemów.

Jeśli planujesz napisać swoją pierwszą aplikację, sięgnij po tę książkę. Aby zrozumieć zawartą w niej treść, nie trzeba znać żadnego języka programowania. Pokazano tu, jak działają programy i jak można z ich wykorzystaniem rozwiązywać konkretne zadania. Wiedza o zasadach projektowania jest przekazywana za pomocą pseudokodu i schematów blokowych.

Omówiono zarówno podstawowe zagadnienia, takie jak typy danych, zmienne, funkcje, jak i nieco bardziej zaawansowane: programowanie obiektowe, tworzenie graficznych interfejsów użytkownika i pisanie programów sterowanych zdarzeniami. W tym wydaniu książki wprowadzono wiele poprawek i uzupełnień, dotyczących między innymi języków Java, Python i C++ oraz programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych.

Dzięki tej książce dowiesz się:
• jak działa komputer, czym są programy i do czego służą dane
• z jakich modułów i struktur składają się programy oraz jak działają funkcje
• w jaki sposób pracuje się na plikach oraz czym jest przetwarzanie tekstu
• czym jest rekurencja i do czego można ją wykorzystać
• czym się różni programowanie proceduralne od obiektowego

Bez dobrego projektu zawiedzie najlepszy kod.

Cena:    129.00   94.17zł


Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie VKsiążka informatyczna: Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących. Owoce programowania. Wydanie V
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.