księgarnia informatyczna aton.pl

Projektowanie i ocena techniczna betonowych podłóg przemysłowych Wydanie II

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    69.00   51.75zł

Projektowanie i ocena techniczna betonowych podłóg przemysłowych Wydanie II


Autor: Piotr Hajduk

ISBN: 978-83-01-19838-1

Ilość stron: 426

Data wydania: 08/2018 (wydanie 2)

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Podłoga przemysłowa jest jedną z najważniejszych części każdego zakładu przemysłowego. Jej jakość ma bardzo duży wpływ na przebieg produkcji i sposób składowania materiałów.

Uważa się, że trwałość podłogi przemysłowej i jej utwardzonej warstwy wierzchniej powinna zapewnić nieprzerwana pracę przez czas nie krótszy niż 25 lat. Szacuje się, że udział nakładów ponoszonych na wykonanie bezawaryjnej posadzki przemysłowej wynosi 20% całości kosztów związanych z budową hali przemysłowej.

Wszelkie uszkodzenia posadzek w funkcjonujących fabrykach zmuszają do ponoszenia bardzo dużych kosztów związanych nie tylko z naprawą wadliwej nawierzchni, ale i z częściowym, okresowym wyłączaniem pewnych obszarów zakładu oraz prowadzą do powstawania przestojów w produkcji.

W publikacji zaprezentowano:
• rys historyczny rozwoju nawierzchni przemysłowych,
• obowiązujące przepisy i stosowane normy,
• oddziaływania i obciążenia podłóg przemysłowych,
• wymiarowanie posadzek.

W drugim wydaniu ujęto podstawowe informacje o wierzchnich warstwach podłogi przemysłowej wykonywanych z różnego typu gładzi i jastrychów, mas żywicznych, powłok, warstw ceramicznych itd., układanych po wykonaniu płyty nośnej. Publikację poszerzono także o ocenę stanu technicznego podłóg przemysłowych. Omówiono również najczęstsze przyczyny i objawy uszkodzeń tego typu konstrukcji.

Książka jest adresowana przede wszystkim do projektantów, studentów wydziałów budownictwa i inżynierii lądowej wyższych uczelni technicznych oraz podmiotów praktycznie zajmujących się nawierzchniami przemysłowymi.

Cena:    69.00   51.75zł


Projektowanie i ocena techniczna betonowych podłóg przemysłowych Wydanie IIKsiążka informatyczna: Projektowanie i ocena techniczna betonowych podłóg przemysłowych Wydanie II
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.