księgarnia informatyczna aton.pl

Postfix przewodnik encyklopedyczny

Wydawnictwo HELION

Cena:    44.00zł

Postfix przewodnik encyklopedyczny

Autor: Kyle D. Dent

ISBN: 83-7361-668-3

Ilość stron:247

Data wydania: 10/2004

Postfix to agent przesyłania poczty (MTA) – oprogramowanie, którego serwery pocztowe używają do kierowania poczty elektronicznej. Jego twórcą jest znany ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa Wietse Venema. Postfix jest wysoce ceniony przez ekspertów za bezpieczną strukturę i olbrzymią niezawodność. Administratorzy cenią go za prostotę konfiguracji. Z tego właśnie powodu Postfix został przyjęty jako domyślny MTA w systemie Mac OS X. Podstawowa konfiguracja Postfiksa jest prosta, lecz dostosowanie go do indywidualnych potrzeb określonej domeny wymaga większego nakładu pracy.

"Postfix przewodnik encyklopedyczny" to doskonały przewodnik dla administratorów serwerów pocztowych, ułatwiający przejście od podstawowej konfiguracji do wykorzystania pełnych możliwości Postfiksa. Opisuje sposoby skonfigurowania Postfiksa oraz połączenia go z narzędziami POP, IMAP, LDAP, MySQL, SASL i TSL (zmodernizowana wersja SSL), które tworzą wraz z nim w pełni skalowalny i bardzo bezpieczny system poczty elektronicznej. Książka zawiera też zestawienie parametrów konfiguracyjnych Postfiksa i szczegółowy opis instalacji. Każde przykład zawiera omówienie, rozwiązanie i komentarz, co ułatwia wykorzystanie kodu do własnych potrzeb, często różniących się od opisywanych w książce.

- Rola Postfiksa w systemie poczty elektronicznej

- Działanie poczty elektronicznej

- Komponenty Postfiksa

- Podstawowa konfiguracja

- Administrowanie Postfiksem

- Zarządzanie kolejkami

- Protokoły POP, IMAP i LMTP

- Obsługa wielu domen

- Listy wysyłkowe

- Zabezpieczenia przed spamem

- Uwierzytelnianie i blokowanie treści

- Współpraca z systemami baz danych

Postfix. Przewodnik encyklopedyczny to doskonała pomoc dla wszystkich administratorów serwerów poczty elektronicznej, którzy chcą skonfigurować Postfiksa bez przeszukiwania tysięcy stron dokumentacji.

Cena:    44.00zł


Postfix przewodnik encyklopedycznyKsiążka informatyczna: Postfix przewodnik encyklopedyczny
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.