księgarnia informatyczna aton.pl

Podstawy modelowania krzywych i powierzchni Zastosowania w grafice komputerowej Wydanie III

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    79.00   59.25zł

Podstawy modelowania krzywych i powierzchni Zastosowania w grafice komputerowej Wydanie III


Autor: Przemysław Kiciak

ISBN: 978-83-01-20350-4

Ilość stron: 648

Data wydania: 02/2019

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Czytelnicy poprzednich wydań znajdą tu m.in. uzupełnienia na temat wymiernych trójkątnych płatów Béziera na sferze, wstawiania węzłów za pomocą algorytmu Lane’a–Riesenfelda i obliczania długości krzywych B-sklejanych oraz dokładniejszą analizę własności aproksymacyjnych kubicznych funkcji sklejanych.

Klasyczna teoria krzywych i powierzchni Béziera i B-sklejanych, a także opisy stosowanych w grafice komputerowej i w projektowaniu wspomaganym komputerem algorytmów ich przetwarzania zostały uzupełnione wiadomościami na temat powierzchni reprezentowanych przez siatki nieregularne.

Znacznie rozbudowane rozdziały na temat ciągłości geometrycznej krzywych i powierzchni zawierają szczegółowy opis krzywych B-sklejanych, własności powierzchni granicznych otrzymanych przez zagęszczanie siatek, nową metodę gładkiego łączenia obciętych powierzchni B-sklejanych i doskonalszą konstrukcję powierzchni wypełniających wielokątne otwory, umożliwiającą przeprowadzanie optymalizacji kształtu takich powierzchni.

Wzory i rozważania teoretyczne zostały w tej książce znakomicie zilustrowane na ponad 300 rysunkach.

Cena:    79.00   59.25zł


Podstawy modelowania krzywych i powierzchni Zastosowania w grafice komputerowej Wydanie IIIKsiążka informatyczna: Podstawy modelowania krzywych i powierzchni Zastosowania w grafice komputerowej Wydanie III
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.