księgarnia informatyczna aton.pl

Platforma Node.js. Przewodnik webdevelopera. Wydanie III

Wydawnictwo HELION

Cena:    59.00   41.89zł

Platforma Node.js. Przewodnik webdevelopera. Wydanie III


Autor: David Herron
ISBN: 978-83-283-3611-7
Ilość stron: 344
Data wydania: 08/2017 (wydanie 3)
Oprawa: Miękka
Format: 170x230
Wydawnictwo: HELION


Platforma Node.js służy do tworzenia aplikacji ogólnego przeznaczenia w języku JavaScript, które nie wymagają przeglądarki internetowej, a sam kod może działać zarówno po stronie klienta, jak i serwera. W Node.js wykorzystano szybki silnik JavaScriptu, V8.

Platforma ta udostępnia stabilną bibliotekę do obsługi asynchronicznych sieciowych operacji wejścia-wyjścia. Dodatkowo programista ma do dyspozycji bogaty zestaw niezależnych modułów. Szczególnie atrakcyjne jest wykorzystanie Node.js do budowy aplikacji związanych z internetem rzeczy (IoT) i mikrousług.

W tej książce znajdziesz przegląd zagadnień potrzebnych do nauki programowania w Node.js. Dowiesz się między innymi, w jaki sposób można zaimplementować mechanizmy przechowywania danych w bazach danych, uwierzytelniania użytkownika czy komunikacji między użytkownikami w czasie rzeczywistym.

Dodatkowo zaprezentowano tu technikę instalowania kodu na serwerze za pomocą platformy Docker. Nie zabraknie też opisu najlepszych praktyk z dziedziny tworzenia oprogramowania i rozkładania dużego obciążenia między serwery zaplecza. Ciekawym tematem ujętym w książce jest implementacja mikrousług REST w architekturze wielowarstwowej.

Najważniejsze zagadnienia przedstawione w książce:
• czym jest platforma Node.js, jak się rozwija i do czego może się przydać
• opis konfigurowania platformy i omówienie modułów, a także korzystanie z narzędzia npm
• tworzenie aplikacji dla urządzeń mobilnych, w tym wdrożenie modelu REST
• korzystanie z biblioteki Socket.IO
• testowanie aplikacji, w tym testy jednostkowe, testy REST i testy funkcjonalne

Node.js - platforma, która zapewnia niezawodność, prostotę i wydajność kodu!

David Herron przez wiele lat był inżynierem oprogramowania w Dolinie Krzemowej. Pracował nad różnorodnymi projektami, włączając w to aplikacje do monitorowania wydajności systemów paneli słonecznych. Jako starszy inżynier w Sun Microsystems pracował w zespole Java SE Quality Engineering, Herron pracował też dla firmy VXtreme nad oprogramowaniem, które później stało się aplikacją Windows Media Player. Interesuje się pojazdami elektrycznymi, światowymi zasobami energii, zmianami klimatu i ochroną środowiska.

Cena:    59.00   41.89zł


Platforma Node.js. Przewodnik webdevelopera. Wydanie IIIKsiążka informatyczna: Platforma Node.js. Przewodnik webdevelopera. Wydanie III
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.