księgarnia informatyczna aton.pl

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    89.00   66.75zł

Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym


Autor: Krzysztof Schmidt-Szałowski , Krzysztof Krawczyk , Jan Petryk , Jan Se

ISBN: 978-83-01-19906-7

Ilość stron: 450

Data wydania: 04/2018

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Książka wyjaśnia główne problemy występujące przy projektowaniu i prowadzeniu procesów w przemyśle chemicznym oraz omawia właściwości układów technologicznych. Omówione w niej przykłady obliczeń technologicznych dotyczą typowych procesów znajdujących zastosowanie w różnych zakładach przemysłu chemicznego.

Publikacja przedstawia zasady organizacji procesów chemicznych w pojedynczych aparatach oraz w złożonych instalacjach przemysłowych, podstawy sporządzania bilansów technologicznych, zawierających informacje o przebiegu strumieni masy i energii (entalpii) w instalacjach produkcyjnych.

Omawia problemy dynamiki procesów zachodzących w reaktorach przemysłowych w powiązaniu z kinetyką reakcji zachodzących w prostych i złożonych układach reagentów.

Pokazuje działanie głównych układów technologicznych stosowanych w praktyce przemysłowej oraz zawiera wybrane przykłady procesów produkcyjnych prowadzonych w różnych gałęziach przemysłu chemicznego.

Książka jest przeznaczona dla osób studiujących technologię i inżynierię chemiczną na poziomie zaawansowanym oraz dla pracowników instytutów badawczych, zakładów przemysłowych i biur projektowych, którzy zamierzają pogłębić swoją wiedzę w zakresie obliczeń technologicznych dotyczących instalacji przemysłu chemicznego.

Cena:    89.00   66.75zł


Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznymKsiążka informatyczna: Obliczenia technologiczne w przemyśle chemicznym
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.