księgarnia informatyczna aton.pl

NoSQL, NewSQL i BigData. Bazy danych następnej generacji

Wydawnictwo HELION

Cena:    54.90   40.08zł

NoSQL, NewSQL i BigData. Bazy danych następnej generacji


Autor: Guy Harrison

ISBN: 978-83-283-4751-9

Ilość stron: 248

Data wydania: 01/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Model relacyjnej bazy danych zdecydowanie dominował wśród technologii bazodanowych przez ostatnie 20 lat. Poszczególne rozwiązania były do siebie na tyle podobne, że decyzja o zastosowaniu relacyjnej bazy danych stała się oczywista.

Architektura rozwiązań tego typu była zbliżona, a różnice polegały głównie na koszcie wdrożenia, wydajności, niezawodności i łatwości użycia aplikacji. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła: powstało wiele radykalnie różniących się od siebie technologii bazodanowych, a wybór właściwej bazy danych stał się złożonym zadaniem, wymagającym sporej wiedzy i obarczonym poważnymi konsekwencjami natury ekonomicznej i technologicznej.

Ta książka szczególnie przyda się architektom technologii informatycznych, administratorom baz danych i projektantom, którzy do wykonywania swoich obowiązków potrzebują wiedzy o najświeższych rozwiązaniach z dziedziny technologii baz danych.

Omówiono tu najnowsze, wykorzystywane obecnie technologie baz danych. Wyjaśniono, w jakim celu zaprojektowano każdą z nich. Zaprezentowano możliwości poszczególnych baz danych oraz ich potencjał w rozwiązywaniu realnych problemów biznesowych i problemów z aplikacjami.

Co najważniejsze, ukazano różnice w architekturze między technologiami, które mają kluczowe znaczenie przy wyborze platformy baz danych dla nowych i planowanych projektów.

W tej książce między innymi:
• Co zrewolucjonizowało bazy danych
• Google, Hadoop i koncepcja BigData
• Pamięciowe i rozproszone bazy danych
• NoSQL, CQL i nowe odsłony SQL
• Hybrydowe bazy danych Oracle

NoSQL i BigData: potężne bazy danych przyszłości.

Cena:    54.90   40.08zł


NoSQL, NewSQL i BigData. Bazy danych następnej generacjiKsiążka informatyczna: NoSQL, NewSQL i BigData. Bazy danych następnej generacji
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.