księgarnia informatyczna aton.pl

Mosty ruchome

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    69.00   51.06zł

Mosty ruchome


Autor: Thakaa Al-Khafaji, Henryk Zobel
ISBN: 978-83-01-18211-3
Ilość stron: 276
Data wydania: 09/2015
Oprawa: Twarda
Format: 17.0x24.0cm
Wydawnictwo: Naukowe PWN


Mosty ruchome budowano już w starożytności. W średniowieczu powstawały jako element murów obronnych zamków czy też miast. Obecnie są budowane tylko w takich sytuacjach, gdy zapewnienie odpowiedniej skrajni żeglugi wymagałoby stworzenia bardzo długich konstrukcji dojazdowych. 

W książce pokazano najnowsze, wybrane rozwiązania światowe najrozmaitszych mostów ruchomych, w tym mosty: obrotowe, typu żurawiowego, podnoszone, o konstrukcji nośnej z ruchomym pylonem, przewozowe i pływające. Starano się pokazać jak największą liczbę mostów zlokalizowanych w Polsce.

Autorzy, ograniczając się do spraw związanych z konstrukcją nośną części ruchomej mostów i podpór specyficznych tylko dla tych konstrukcji, przedstawili:
• klasyfikację mostów ruchomych oraz ich wady i zalety;
• zakresy odpowiedzialności konstruktorów – mostowców, a także mechaników i elektryków;
• proces kształtowania mostów z przęsłami ruchomymi oraz stałymi i podstawy analizy obliczeniowej konstrukcji mostów ruchomych
• specyficzne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji mostów ruchomych, w tym: zapewnienie prawidłowej pozycji konstrukcji mostu, wybór systemu otwierania i zamykania mostu, prędkość operacji otwierania i zamykania mostu, dostępność mostu dla ruchu i zapewnienie jego bezpieczeństwa, system obsługi ruchu mostu i monitoring jego pracy.

Bogato ilustrowana książka jest adresowana zarówno do studentów wydziałów budownictwa, inżynierii lądowej i architektury, jak i do inżynierów-mostowców. Zainteresuje również wszystkich zainteresowanych ciekawymi rozwiązaniami technicznymi i piękną architekturą.

Cena:    69.00   51.06zł


Mosty ruchomeKsiążka informatyczna: Mosty ruchome
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.