księgarnia informatyczna aton.pl

Minikomputer Onion Omega 2. Internet rzeczy i inne zastosowania

Wydawnictwo HELION

Cena:    24.90   18.18zł

Minikomputer Onion Omega 2. Internet rzeczy i inne zastosowania


Autor: Wolfram Donat

ISBN: 978-83-283-5265-0

Ilość stron: 56

Data wydania: 02/2019

Oprawa: Miękka

Format: 140x208

Wydawnictwo: HELION


Minikomputer Onion Omega 2 jest jedną z ciekawszych propozycji na rynku małych urządzeń jednopłytkowych (SBC). Został opracowany do zastosowań w internecie rzeczy. Działa pod kontrolą jednej z odmian Linuksa, systemu OpenWrt.

Ma niewielkie rozmiary (43x26x10 mm), jego procesor MIPS pracuje z częstotliwością 580 MHz, może obsłużyć pamięć RAM do 256 MB i czytnik kart SD. Radzi sobie z kilkoma różnymi protokołami łączności, dzięki czemu bez trudu można go podłączyć do zwykłego komputera i komunikować się z nim za pomocą konsoli wyświetlanej w przeglądarce.

Możliwości "cebuli" można łatwo rozszerzać za pomocą dostępnych płytek i modułów. To świetna propozycja dla każdego amatora elektroniki i robotyki!

Ta książka jest wyjątkowo zwięzłym, a przy tym przystępnie napisanym i praktycznym podręcznikiem, dzięki któremu błyskawicznie uzyskasz wiedzę potrzebną do uruchomienia minikomputera Onion Omega 2 i rozpoczęcia pracy. Aby wykonać opisane tu projekty, potrzebujesz minikomputera Omega 2, modułu zasilającego, rozszerzenia przekaźnikowego i rozszerzenia z ekranem OLED.

Przyda się też podstawowa znajomość Linuksa i Pythona. Dzięki książce w krótkim czasie poszerzysz horyzonty, zdobędziesz kilka nowych umiejętności, nauczysz się pracy z komponentami sprzętowymi - i będziesz gotów, by w pełni samodzielnie przygotować i wykonać kolejne projekty z zastosowaniem tego świetnego minikomputera.

Najważniejsze zagadnienia:
• montaż i konfiguracja minikomputera
• konsola Onion Omegi
• zastosowanie Pythona
• własne projekty: "Tweetująca cebula" i "Światłolub"

Onion Omega 2: pasjonująca droga do internetu rzeczy.

Cena:    24.90   18.18zł


Minikomputer Onion Omega 2. Internet rzeczy i inne zastosowaniaKsiążka informatyczna: Minikomputer Onion Omega 2. Internet rzeczy i inne zastosowania
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.