księgarnia informatyczna aton.pl

Metoda przemieszczeń i podstawy MES Obliczenia w środowisku MatLab

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    59.00   47.20zł

Metoda przemieszczeń i podstawy MES Obliczenia w środowisku MatLab


Autor: Tadeusz Chmielewski

ISBN: 978-83-01-18705-7

Ilość stron: 226

Data wydania: 08/2016

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Książka w przejrzysty sposób opisuje dwie istotne metody obliczania konstrukcji: metodę przemieszczeń dla konstrukcji prętowych i metodę elementów skończonych (MES), które są podstawą działania profesjonalnych programów komputerowych stosowanych przez inżynierów.

Podczas nauczania studentów przedmiotu „Mechanika budowli” daje się zauważyć duży problem w zrozumieniu istoty tych metod, a tym bardziej ich aplikacji. Niniejsze opracowanie w przystępny sposób omawia podstawy obu metod tak, aby po zapoznaniu się z ich zasadami, student mógł samodzielnie rozwiązać dane zadanie dotyczące rozpatrywanego systemu konstrukcyjnego.

Rozważania teoretyczne poparte są licznymi przykładami, z których wiele znalazło odzwierciedlenie w obliczeniach w środowisku nowoczesnego programu Matlab. Rozwiązywane w tym środowisku zadania umożliwiają prześledzenie realizacji kolejnych etapów algorytmu metody elementów skończonych, co wpływa na lepsze i bardziej dogłębne zrozumienie istoty tej metody.

Przykłady te oddają również prostotę posługiwania się programem Matlab i jego wiele korzystnych cech, co zachęca do szerokiego korzystania z tego środowiska obliczeniowego, zarówno w zakresie obliczeń metodą elementów skończonych, jak i wszędzie tam, gdzie występuje.

Cena:    59.00   47.20zł


Metoda przemieszczeń i podstawy MES Obliczenia w środowisku MatLabKsiążka informatyczna: Metoda przemieszczeń i podstawy MES Obliczenia w środowisku MatLab
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.