księgarnia informatyczna aton.pl

Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych

Wydawnictwo HELION

Cena:    44.90   32.78zł

Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych


Autor: Kelsey Hightower, Brendan Burns, Joe Beda

ISBN: 978-83-283-5235-3

Ilość stron: 224

Data wydania: 06/2019

Oprawa: Miękka

Format: 140x208

Wydawnictwo: HELION


Systemy rozproszone miały być odpowiedzią na zwiększone wymagania wobec systemów informatycznych. Chodziło o takie cechy jak łatwe współużytkowanie zasobów, odporność na awarie, prostota rozbudowy czy skalowalność. Z czasem okazało się, że możliwości systemów rozproszonych mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Równocześnie jednak architekci, programiści i w końcu również administratorzy systemów doświadczali na własnej skórze, że projektowanie, budowa i utrzymywanie systemu rozproszonego niesie ze sobą wyzwania, o jakich nie mieli pojęcia twórcy systemów wcześniejszych generacji. Wyjściem z tej trudnej sytuacji mogą być rozwijane w ostatnich latach kontenery i interfejsy API orkiestracji kontenerów, takie jak Kubernetes.

Ta książka jest znakomitym wprowadzeniem do Kubernetesa - udostępnionego na licencji open source orkiestratora klastrów (ang. orchestrator). Kontenery i orkiestratory są bardzo młodą technologią, jednak już teraz umożliwiają programistom budowanie i wdrażanie aplikacji z nieosiągalną dotychczas szybkością i niezawodnością.

Dzięki tej książce dowiesz się, jaką rolę odgrywa Kubernetes w cyklu życia aplikacji rozproszonej. Nauczysz się wykorzystywać narzędzia i interfejsy API do automatyzacji skalowalnych systemów rozproszonych, niezależnie od tego, czy są to usługi internetowe, aplikacje do uczenia maszynowego, czy klastry komputerów Raspberry Pi. Przekonasz się, że Kubernetes i technologia kontenerowa mogą pomóc w osiągnięciu nowych poziomów prędkości, zwinności, niezawodności i wydajności.

W książce między innymi:
• zakres działania Kubernetesa
• tworzenie aplikacji kontenerowych za pomocą Dockera
• kontenery w Kubernetesie i ich środowisko wykonawcze
• uruchamianie aplikacji w środowisku produkcyjnym
• przykłady wdrażania rzeczywistych aplikacji w Kubernetesie

Niezawodny system rozproszony? Kubernetes, koniecznie.

Cena:    44.90   32.78zł


Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonychKsiążka informatyczna: Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.