księgarnia informatyczna aton.pl

Krótka historia wielkich umysłów Genialni matematycy i ich arcydzieła

Wydawnictwo Prószyński

Cena:    44.90   35.92zł

Krótka historia wielkich umysłów Genialni matematycy i ich arcydzieła


Autor: Ian Stewart

ISBN: 978-83-8169-009-6

Ilość stron: 384

Data wydania: 01/2019

Oprawa: Miękka

Format: 14.6x22.5cm

Wydawnictwo: Prószyński


W jaki sposób myślą geniusze? Jak widzieli świat najwięksi matematycy, ludzie o zdumiewającej jasności umysłu i oryginalności spojrzenia?

Jak to możliwe, że ich myśli podążały zupełnie nowymi ścieżkami, których ludzkość wcześniej nie znała? W jaki sposób je odkrywali? W swojej najnowszej książce wybitny matematyk Ian Stewart podąża tropem niezwykłych umysłów, odsłaniając tajemnice geniuszy, którzy tworzyli matematykę.

Ian Stewart - światowej sławy matematyk i autor bestsellerowych książek popularnonaukowych. Jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu w Warwick, gdzie wciąż prowadzi aktywną działalność naukową.

W roku 2001 otrzymał nagrodę Towarzystwa Królewskiego im. Michaela Faradaya za popularyzację nauki. Jest autorem licznych książek poświęconych matematyce, z których na język polski przetłumaczono dotychczas m.in.: "Oswajanie nieskończoności", "Histerie matematyczne", "Listy do młodego matematyka", "Krowy w labiryncie i inne eksploracje matematyczne", "Jak pokroić tort i inne zagadki matematyczne", "Dlaczego prawda jest piękna", "Stąd do nieskończoności", "17 równań, które

Cena:    44.90   35.92zł


Krótka historia wielkich umysłów Genialni matematycy i ich arcydziełaKsiążka informatyczna: Krótka historia wielkich umysłów Genialni matematycy i ich arcydzieła
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.