księgarnia informatyczna aton.pl

Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    69.00   51.75zł

Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych


Autor: Andrzej Kosecki

ISBN: 978-83-01-20337-5

Ilość stron: 210

Data wydania: 01/2019

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Obiegowa opinia głosi, że dobrze zawarta umowa jest podstawą sukcesu podjętego przedsięwzięcia budowlanego tworząc ład w działaniach stron, promując współpracę, a nie konflikt, przynosząc obopólne korzyści.

Podstaw sukcesu może być więcej, na pewno jednak umowa wywołuje wiele istotnych następstw o charakterze organizacyjnym i ekonomicznym, z którymi strony muszą się liczyć, składając podpisy pod jej treścią.

W ramach operacji zawarcia umowy trzeba zatem podjąć, oprócz wielu innych, dwie kluczowe decyzje, a mianowicie:
• decyzję dotyczącą tekstu przyszłej umowy,
• decyzję dotycząca sposobu postępowania prowadzącego do zawarcia umowy.

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie kwestii organizacyjnych i ekonomicznych związanych z kontraktowaniem realizacji przedsięwzięć budowlanych w ramach istniejącego porządku prawnego. Omówiono także szczególne rodzajów umów związane z realizacją przedsięwzięć budowlanych, takie jak umowy o projekt i budowę, umowy o zarządzanie przedsięwzięciem budowlanym i inne, funkcjonujące w obrębie budownictwa.

Istotnym walorem pracy jest prezentacja nowoczesnych systemów realizacji – zarówno form kontraktów budowlanych różniących się sposobem określania wynagrodzenia i sposobu podziału ryzyka finansowego, jak i strategii realizacji przedsięwzięć, sposobów podziału zadań i układów stosunków umownych – sprawdzonych w krajach wysoko rozwiniętych.

Cena:    69.00   51.75zł


Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanychKsiążka informatyczna: Kontraktowanie realizacji przedsięwzięć budowlanych
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.