księgarnia informatyczna aton.pl

Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecie

Wydawnictwo HELION

Cena:    39.90   29.13zł

Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecie


Autor: Bruce Schneier

ISBN: 978-83-283-5199-8

Ilość stron: 312

Data wydania: 07/2019

Oprawa: Miękka

Format: 158x235

Wydawnictwo: HELION


Internet w coraz większym stopniu wpływa na decydujące kwestie naszej codzienności. Przez sieć komunikują się nie tylko komputery, ale i sprzęty gospodarstwa domowego, samochody, obiekty infrastruktury, takie jak elektrownie czy stacje uzdatniania wody, a nawet urządzenia do ratowania życia w szpitalach.

Sterowanie nimi bardzo często odbywa się bez ciągłego nadzoru człowieka, a decyzje podejmują za niego algorytmy. To sytuacja bardzo wygodna dla użytkowników, ale też dla rosnącej rzeszy cyberprzestępców, którzy intensywnie korzystają z nowych możliwości. Kradzieże tożsamości, oszustwa, bezprawna inwigilacja, zaburzanie pracy systemów sterujących - na naszych oczach urzeczywistniają się coraz to bardziej przerażające scenariusze. Już dziś haker może dokonać morderstwa albo aktu terroru na wielką skalę.

Ta książka mówi o sprawach trudnych i niezwykle ważnych. Wszystkie komputery można zhakować, a kradzież danych to drobnostka w porównaniu z wrogim przejęciem jadącego samochodu, zakłóceniem pracy rozrusznika serca czy systemu kontroli krajowej sieci energetycznej. Poza konsekwencjami życia w świecie powszechnej sieci pokazano tu ukryte powiązania między technologią, polityką oraz gospodarką, przez które doświadczamy ogólnego braku bezpieczeństwa.

Przedstawiono też - z myślą o firmach, rządach i osobach indywidualnych - sporo zdroworozsądkowych rozwiązań, dzięki którym można zminimalizować zagrożenia płynące z sieci. Bardzo ciekawie prezentuje się autorska wizja odporniejszego internetu rzeczy, podlegającego rozsądnym regulacjom i nadzorowi ze strony rządu. Książka jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce zrozumieć prawidła rządzące tym zupełnie nowym środowiskiem i komu zależy na bezpiecznym rozkwicie ludzkości.

Wybrane zagadnienia:
• Na czym polegają cyberataki i jakie powodują konsekwencje
• Jakie są skutki inwigilacji i kontroli oraz zyski z braku bezpieczeństwa
• Dlaczego brak bezpieczeństwa jest chętniej wybieraną opcją
• Jak zabezpieczać swoje urządzenia, połączenia i infrastrukturę
• Co mogliby zrobić politycy, aby internet był bezpieczniejszy

Liczą się czujność i wiedza. Cyberwojna trwa.

Cena:    39.90   29.13zł


Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecieKsiążka informatyczna: Kliknij tutaj, aby zabić wszystkich. Bezpieczeństwo i przetrwanie w hiperpołączonym świecie
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.