księgarnia informatyczna aton.pl

Kali Linux. Testy bezpieczeństwa, testy penetracyjne i etyczne hakowanie

Wydawnictwo HELION

Cena:    67.00   48.91zł

Kali Linux. Testy bezpieczeństwa, testy penetracyjne i etyczne hakowanie


Autor: Ric Messier

ISBN: 978-83-283-5426-5

Ilość stron: 328

Data wydania: 06/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Kali Linux jest specjalistyczną dystrybucją systemu Linux, którą przeznaczono do celów związanych z bezpieczeństwem IT. Udostępnia kilkaset narzędzi do między innymi testowania zabezpieczeń, tworzenia eksploitów, dekodowania aplikacji lub po prostu śledzenia nadużyć i incydentów bezpieczeństwa.

Sporo z tych narzędzi pozwala na stosowanie zaawansowanych praktyk, takich jak testy penetracyjne czy techniki inżynierii wstecznej. Szerokie możliwości Kali mogą jednak przytłaczać nawet biegłych specjalistów. Tymczasem zapewnienie bezpieczeństwa IT wymaga wiedzy i umiejętności wyboru programu najwłaściwszego do wykonania potrzebnego testu.

Ta książka jest praktycznym przewodnikiem po systemie Kali Linux, zawierającym szczegółowe informacje o jego możliwościach. Najwięcej uwagi poświęcono udostępnianym w nim narzędziom, które nie są zbyt popularne w innych dystrybucjach Linuksa. Poza podstawami budowy i działania systemu Kali Linux opisano tu metody testowania sieci, aplikacji WWW, sieci bezprzewodowych, siły haseł itp.

Pokazano też różne techniki rozszerzania systemu o nowe narzędzia i tworzenia ich własnych zestawów, w pełni odpowiadających specyficznym potrzebom. Równolegle w książce omówiono zagadnienia bezpieczeństwa systemów IT, w tym ich podatności, które wskazują na potrzebę przeprowadzania odpowiednich testów.

W tej książce:
• podstawy Kali Linux i testowania bezpieczeństwa
• techniki rekonesansu sieciowego i wyszukiwania słabych punktów
• eksploity i platforma Metasploit
• sieci bezprzewodowe: skanowanie, wstawianie ramek danych, łamanie haseł
• techniki zaawansowane
• raportowanie i wnioski z przeprowadzonych testów

Kali Linux - dowiedz się, jak bezpieczny jest Twój system.

Cena:    67.00   48.91zł


Kali Linux. Testy bezpieczeństwa, testy penetracyjne i etyczne hakowanieKsiążka informatyczna: Kali Linux. Testy bezpieczeństwa, testy penetracyjne i etyczne hakowanie
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.