księgarnia informatyczna aton.pl

Język C. Programowanie mikrokontrolerów i komputerów

Wydawnictwo HELION

Cena:    24.90   18.18zł

Język C. Programowanie mikrokontrolerów i komputerów


Autor: Wolfram Donat

ISBN: 978-83-283-5263-6

Ilość stron: 48

Data wydania: 02/2019

Oprawa: Miękka

Format: 140x208

Wydawnictwo: HELION


Język C jest szybki, potężny i... zupełnie niepociągający. Zmusza do programowania na niskim poziomie, za to daje bezpośredni dostęp do sprzętu, między innymi do stosów i rejestrów procesora. Jest językiem wieloplatformowym, jednak przenoszenie kodu wykonywalnego między różnymi maszynami stanowi wyzwanie.

C nie pozwala chodzić na skróty i zmusza do dogłębnego zrozumienia zagadnienia, nad którym się pracuje. To wszystko sprawia, że uzyskanie biegłości w języku C jest najlepszą drogą do poznania podstaw algorytmów oraz systemów operacyjnych, a dodatkowo procentuje podczas programowania w językach wyższego poziomu. Nauka C wymaga jednak sporo wysiłku!

Ta książka jest wyjątkowo zwięzłym podręcznikiem, dzięki któremu błyskawicznie zdobędziesz wiedzę potrzebną do zrozumienia działania języka C.

Wystarczy, że oprócz tej książki dysponujesz komputerem z dostępem do internetu, płytką Raspberry Pi Zero lub Zero W, paroma diodami LED, opornikami, płytką prototypową i przewodami oraz choćby podstawową wiedzą o programowaniu, a w krótkim czasie poszerzysz horyzonty, zdobędziesz kilka nowych umiejętności i przyswoisz nowy język.

Jeśli chcesz się nauczyć pracy z komponentami sprzętowymi, uzyskać pełną kontrolę nad wykonywaniem programu czy też wycisnąć ze swojego systemu maksimum wydajności - właśnie w tej książce znajdziesz wiedzę, dzięki której osiągniesz swoje cele.

Najważniejsze zagadnienia:
• przygotowanie środowiska i narzędzi potrzebnych do pracy
• składnia w C
• kod do obsługi przycisków i diod LED
• własny projekt: pisanie gry "Simon mówi"

Poprawny kod w C: działa dokładnie i szybko.

Cena:    24.90   18.18zł


Język C. Programowanie mikrokontrolerów i komputerówKsiążka informatyczna: Język C. Programowanie mikrokontrolerów i komputerów
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.