księgarnia informatyczna aton.pl

Jak powstał język Historia największego wynalazku ludzkości

Wydawnictwo Prószyński

Cena:    49.99   40.49zł

Jak powstał język Historia największego wynalazku ludzkości


Autor: Daniel L. Everett

ISBN: 978-83-8169-022-5

Ilość stron: 416

Data wydania: 02/2019

Oprawa: Miękka

Format: 14.2x20.2cm

Wydawnictwo: Prószyński


Książka "Jak powstał język" wyjaśnia, co wiemy, co chcielibyśmy wiedzieć i czego zapewne nigdy się nie dowiemy o powstaniu najpotężniejszego narzędzia, jakie stworzył człowiek.

T podsumowanie całej obecnej wiedzy na temat ewolucji języka, prowadzone na gruncie wielu dyscyplin - od archeologii i antropologii po neuronaukę. Jednocześnie jest to porywająca podróż przez ponad 60 tysięcy pokoleń dzielących nas od czasów, w których nasz przodek Homo erectus dał początek językowi, zapewniając sobie status niekwestionowanego władcy planety.

Daniel L. Everett - słynny amerykański lingwista, dziekan wydziału Nauk Humanistycznych na Bentley University w Waltham, Massachusetts. Wykładał na University of Manchester, był szefem Wydziału Lingwistyki na University of Pittsburgh i szefował Wydziałowi Lingwistyki, Literatury i Kultury na Illinois State University. Sławę przyniosły mu przede wszystkim badania języka amazońskiego plemienia Piraha.

Cena:    49.99   40.49zł


Jak powstał język Historia największego wynalazku ludzkościKsiążka informatyczna: Jak powstał język Historia największego wynalazku ludzkości
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.