księgarnia informatyczna aton.pl

Inteligencja ryzyka Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym

Wydawnictwo Onepress

Cena:    49.00   34.79zł

Inteligencja ryzyka Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym

Autor: David Apgar

ISBN: 978-83-246-0919-2

Ilość stron: 296

Data wydania: 05/2008

Twarda oprawa

Ryzyko towarzyszy Ci w każdym momencie życia, tak prywatnego, jak i zawodowego. Czy potrafisz bez mrugnięcia okiem podjąć najbardziej korzystną decyzję? W jaki sposób oceniasz zagrożenia rynkowe i strategiczne, na które narażone może być Twoja organizacja? Jakie rodzaje ryzyka potrafisz zdefiniować i - co najbardziej istotne - czy posiadasz wiedzę o instrumentach ich niwelowania?

Czy wiesz już, jakie jest Twoje "IQ ryzyka"? Ta niezwykła i nowatorska pozycja pomoże Ci zdobyć kolejne umiejętności przybliżające Cię do ideału skutecznego menadżera. Ryzyko przedsiębiorstwa to nie tylko sytuacja finansowa. Wreszcie masz szansę dowiedzieć się w jaki sposób rozpoznawać ryzyko operacyjne, społeczne, technologiczne, prawne, biznesowe oraz jak sobie z nim biegle radzić.

Nie czekaj aż ktoś inny podejmie decyzję. Dowiedz się, czym jest inteligencji ryzyka i zacznij podważać stare mity oraz poznawać praktyczne reguły, które pomogą Ci zdobywać informacje na temat ryzyka lepiej i szybciej niż konkurenci. Przystępna i jednocześnie przenikliwa analiza Davida Apgara jest wyczerpującym podręcznikiem na temat właściwego podejścia do zagrożeń Twojej firmy i sposobów opracowywania strategii niwelujących.

Zacznij od czterech reguł analizy ryzyka:

  • Zidentyfikuj ryzyko, które można poznać.
  • Określ ryzyko, które potrafisz zrozumieć najlepiej i najszybciej.
  • Zaplanuj realizację ryzykownych przedsięwzięć w taki sposób, by tworzyły one logiczny ciąg, który pozwoli Ci w efektywny sposób zdobywać i wykorzystywać wiedzę o nowych zagrożeniach.
  • Dbaj o sieci kontaktów i powiązań z partnerami, dzięki którym będziesz w stanie poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami ryzyka.

I nie popełniaj już więcej błędów swoich konkurentów, którzy kierują się jedynie konwencjonalna wiedzą na temat ryzyka!

Rozdziały:

1. Zmiana Twojego podejścia do ryzyka (13)

2. Oddzielenie ryzyka losowego od ryzyka, które możemy poznać (45)

3. Szacowanie "inteligencji ryzyka" (97)

4. Przeprowadzenie audytu strategii ryzyka (155)

5. Budowanie sieci dostosowującej się do ryzyka (205)

6. Staraj się systematycznie podnosić "inteligencję ryzyka" (261)

Cena:    49.00   34.79zł


Inteligencja ryzyka Jak nauczyć się zarządzania niewiadomymKsiążka informatyczna: Inteligencja ryzyka Jak nauczyć się zarządzania niewiadomym
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.