księgarnia informatyczna aton.pl

Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... inaczej E=mc2

Wydawnictwo Poligraf

Cena:    34.65   27.72zł

Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... inaczej E=mc2


Autor: Józef Gelbard

ISBN: 978-83-7856-757-8

Ilość stron: 132

Data wydania: 11/2019

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Poligraf


Książka ta przedstawia niekonwencjonalne podejście do zagadnień nauczania STW, w szczególności na poziomie propedeutycznym. Tym stanowić może zachętę do podjęcia przez nauczycieli prób dydaktycznych o dużych szansach efektywności, między innymi dlatego, gdyż wskazuje na istotne przyczyny niepowodzeń dydaktycznych, odwlekających wprowadzenie teorii względności do programu nauczania; pomimo nieprzeciętnych walorów poznawczych i merytorycznej ważności tego działu fizyki.

Niezależnie od tego książka ta, poprzez specyficzną dydaktykę, wnosi coś nowego także do interpretacji STW. Przedstawia niekonwencjonalny sposób dojścia do ustaleń Teorii, w tym oryginalne, nieznane (dużo prostsze) sposoby wyprowadzenia niektórych wzorów relatywistycznych.

To praca nowatorska, nie tylko w sferze dydaktyki przedmiotu. Nowatorska między innymi dlatego, że także ujawnia istnienie specyficznych problemów natury filozoficznej, co wzbogaca bardzo narrację merytoryczną i wskazuje, poprzez dydaktykę, na możliwość nawet przewartościowań w odniesieniu do obowiązujących dziś paradygmatów.

Zawiera też ciekawe odniesienia do kosmologii, stanowiącej główną dziedzinę zainteresowań autora. Właśnie wydana została jego druga książka, główny owoc naukowych poczynań: Wszechświat grawitacji dualnej.

Książka ta służyć też może za pomoc dla studentów pierwszego roku fizyki uniwersyteckiej oraz dla studentów studiów technicznych jako materiał uzupełniający.

Cena:    34.65   27.72zł


Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... inaczej E=mc2Książka informatyczna: Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... inaczej E=mc2
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.