księgarnia informatyczna aton.pl

Elektryczny napęd trakcyjny

Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena:    59.00   44.25zł

Elektryczny napęd trakcyjny


Autor: Andrzej Dębowski

ISBN: 978-83-01-20466-2

Ilość stron: 276

Data wydania: 03/2019

Oprawa: Miękka

Format: 16.5x23.5cm

Wydawnictwo: Naukowe PWN


Jest to kolejna książka z zakresu automatyki i teorii napędów Autora serii PWN: Automatyka. Tym razem prof. Dębowski dokonuje praktycznej analizy zasad budowy i działania trakcyjnych napędów elektrycznych.

Forma tej ksiązki jest podporządkowana współczesnemu spojrzeniu na głębsze zrozumienie zasad działania współczesnych pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi, używanych w transporcie lądowym.

Poruszane są więc w niej zagadnienia związane z aktualnymi trendami rozwoju falownikowych napędów elektrycznych prądu przemiennego chętnie instalowanych w nowych konstrukcjach pojazdów kołowych, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dotyczących mozliwości wykorzystania ich w komunikacji masowej.

• Pogłębiona i aktualna, praktyczna analiza zasad budowy i działania trakcyjnych napędów elektrycznych

• Możliwe zastosowania: tramwaje, metro, kolej a także pojazdy kołowe: elektryczne i hybrydowe

• Rozważania są zilustrowane przykładami obliczeń symulacyjnych, które pokazuja zalety i wady napędów trakcyjnych z silnikami asnychronicznymi i synchronicznymi

Publikacja w możliwie przystępny sposób zaznajomi Czytelników zajmujących się projektowaniem i eksploatacją WSPÓŁCZESNYCH NAPĘDÓW TRAKCYJNYCH z najważniejszymi, użytecznymi sposobami sterowania tych napędów.

Autor, inżynier automatyk, prowadzący przez całe zawodowe życie aktywną działalność naukową i wdrożeniową we współpracy z przemysłem, będąc jednocześnie cały czas nauczycielem akademickim, przekazuje Czytelnikom bardzo interesującą i nowoczesną wiedzę dotyczącą napędów trakcyjnych.

Ten uniwersalny podręcznik wydawnictwo PWN kieruje do studentów uczelni technicznych – automatyki i robotyki, mechatroniki, transportu, ale również do praktyków – inżynierów, automatyków i mechatroników.

Cena:    59.00   44.25zł


Elektryczny napęd trakcyjnyKsiążka informatyczna: Elektryczny napęd trakcyjny
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.