księgarnia informatyczna aton.pl

Ekstrakcja danych z językiem Python. Pozyskiwanie danych z internetu. Wydanie II

Wydawnictwo HELION

Cena:    59.00   43.07zł

Ekstrakcja danych z językiem Python. Pozyskiwanie danych z internetu. Wydanie II


Autor: Ryan Mitchell

ISBN: 978-83-283-5635-1

Ilość stron: 272

Data wydania: 07/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Ekstrakcję danych (ang. web scraping), zwaną też wydobywaniem danych z zasobów internetu, wiele osób postrzega jako wyższy stopień wtajemniczenia: przy niewielkim wysiłku można uzyskać imponujące wyniki i wykorzystać je w różnoraki sposób. Nie dziwi więc, że wokół tej dziedziny narosło mnóstwo mitów.

Wątpliwości jest wiele, począwszy od legalności tego rodzaju praktyk, skończywszy na właściwościach różnych narzędzi. W praktyce na ekstrakcję danych składa się cały szereg zróżnicowanych technik i technologii, takich jak analiza danych, analiza składniowa języka naturalnego, a także zabezpieczenie informacji. Aby w pełni wykorzystać ich zalety, konieczne jest zrozumienie sposobu, w jaki funkcjonują.

Ta książka jest znakomitym przewodnikiem po technikach pozyskiwania danych z internetu. Przedstawiono tu również zasady gromadzenia, przekształcania i wykorzystywania danych z różnych zasobów. W kontekście ekstrakcji danych omówiono zagadnienia związane z bazami danych, serwerami sieciowymi, protokołem HTTP, językiem HTML, bezpieczeństwem sieciowym, przetwarzaniem obrazów, analizą danych i wieloma innymi kwestiami.

Zaprezentowane tu rozwiązania programistyczne zostały napisane w Pythonie. Nie zabrakło też omówienia bibliotek przydatnych w pracy osób tworzących roboty indeksujące. Dzięki tej książce szybko zaczniesz pozyskiwać i w dowolny sposób wykorzystywać posiadane dane. Już dziś te rozwiązania są stosowane w prognozowaniu rynkowym, tłumaczeniu maszynowym, a nawet w diagnostyce medycznej!

Najważniejsze zagadnienia:
• korzystanie z platformy Scrapy do tworzenia robotów
• metody odczytu, wydobywania i przechowywania pozyskiwanych danych
• oczyszczanie i normalizacja danych
• interfejsy API
• przetwarzanie obrazów na tekst
• testowanie witryn za pomocą robotów

Wyszukuj dane, gromadź je i korzystaj z nich do woli.

Cena:    59.00   43.07zł


Ekstrakcja danych z językiem Python. Pozyskiwanie danych z internetu. Wydanie IIKsiążka informatyczna: Ekstrakcja danych z językiem Python. Pozyskiwanie danych z internetu. Wydanie II
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.