księgarnia informatyczna aton.pl

Data Science. Programowanie, analiza i wizualizacja danych z wykorzystaniem języka R

Wydawnictwo HELION

Cena:    69.00   50.37zł

Data Science. Programowanie, analiza i wizualizacja danych z wykorzystaniem języka R


Autor: Michael Freeman, Joel Ross

ISBN: 978-83-283-5782-2

Ilość stron: 360

Data wydania: 12/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Aby surowe dane przekuć w gotową do wykorzystania wiedzę, potrzebna jest umiejętność ich analizy, przekształcania i niekiedy również wizualizacji. Nagrodą za włożony w to wysiłek jest lepsze rozumienie różnych złożonych zagadnień z wielu dziedzin wiedzy.

Co więcej, znajomość procesów programowego przetwarzania danych pozwala na szybkie wykrywanie i opisywanie wzorców danych, praktycznie niemożliwych do dostrzeżenia innymi technikami. Dla wielu badaczy jednak barierą na drodze do skorzystania z tych atrakcyjnych możliwości jest konieczność pisania kodu.

Oto podręcznik programowania w języku R dla analityków danych, szczególnie przydatny dla osób, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Dokładnie opisano tu potrzebne narzędzia i technologie. Zamieszczono wskazówki dotyczące instalacji i konfiguracji oprogramowania do pisania kodu, wykonywania go i zarządzania nim, a także śledzenia wersji projektów i zmian w nich oraz korzystania z innych podstawowych mechanizmów.

Poszczególne kroki tworzenia kodu w języku R wyjaśniono dokładnie i przystępnie. Dzięki tej książce można płynnie przejść do konkretnych zadań i budować potrzebne aplikacje. Zrozumienie prezentowanych w niej treści ułatwiają liczne przykłady i ćwiczenia, co pozwala szybko przystąpić do skutecznego analizowania własnych zbiorów danych.

W tej książce między innymi:
• przygotowanie środowiska pracy i rozpoczęcie programowania w R
• podstawy zarządzania projektami, kontrola wersji i generowanie dokumentacji
• ramki danych, pakiety dplyr i tidyr
• kod do wizualizacji danych i pakiet ggplot2
• tworzenie aplikacji i techniki współpracy w zespołach specjalistów

Po prostu R i dane. Wyciśniesz każdą kroplę wiedzy.

Cena:    69.00   50.37zł


Data Science. Programowanie, analiza i wizualizacja danych z wykorzystaniem języka RKsiążka informatyczna: Data Science. Programowanie, analiza i wizualizacja danych z wykorzystaniem języka R
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.