księgarnia informatyczna aton.pl

CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie IV

Wydawnictwo HELION

Cena:    149.00   108.77zł

CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie IV


Autor: Eric A. Meyer, Estelle Weyl

ISBN: 978-83-283-4083-1

Ilość stron: 992

Data wydania: 01/2019 (wydanie 4)

Oprawa: Twarda

Format: 164x239

Wydawnictwo: HELION


CSS służy do opisywania sposobu prezentowania treści internetowych wyświetlanych na ekranach, na potrzeby druku czy syntezatorów mowy. Jest obsługiwany przez wszystkie przeglądarki i urządzenia takie jak smartfony, komputery, gry wideo, telewizory, zegarki, kioski multimedialne czy konsole samochodowe.

CSS pozwala zwiększyć wygodę użytkownika, przyspieszyć proces projektowania, uniknąć potencjalnych błędów, a także urozmaicić i ożywić aplikacje. Język ten wciąż się rozwija i od wielu lat stanowi niezbędny element warsztatu każdego profesjonalnego projektanta stron internetowych.

Ta książka to kompleksowy i zaktualizowany przewodnik po implementacji CSS. Zawiera obszerną analizę najnowszych specyfikacji CSS. Przedstawiono tu szereg istotnych zagadnień i wyrafinowanych technik stylizowania stron oraz poprawiania dostępności treści - wykorzystanie tych sposobów pomaga zaoszczędzić czas i wysiłek.

Ta publikacja została napisana z myślą o profesjonalnych projektantach stron, niemniej jednak bardzo przyda się osobom, które zaczynają naukę CSS i chcą od razu wykorzystywać jego najlepsze cechy.

Znalazł się tu szczegółowy opis wszystkich funkcji CSS powszechnie obsługiwanych przez przeglądarki, włączając w to również te funkcje, które w czasie pisania tej książki były przygotowywane do wprowadzenia.

Wybrane zagadnienia:
• Selektory, specyficzność i kaskada
• Właściwości tekstu, dopełnienia, marginesy, tła i gradienty
• Układy, w tym flexbox i grid
• Przekształcenia 2D i 3D, przejścia i animacje
• Filtry: mieszanie, przycinanie i maskowanie
• Media i zapytania o ich właściwości

CSS. Poznaj i stosuj najnowsze specyfikacje.

Cena:    149.00   108.77zł


CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie IVKsiążka informatyczna: CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie IV
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.