księgarnia informatyczna aton.pl

C# 6.0 w pigułce. Wydanie VI

Wydawnictwo HELION

Cena:    129.00zł

C# 6.0 w pigułce. Wydanie VI


Autor: Joseph Albahari, Ben Albahari

ISBN: 978-83-283-2423-7

Ilość stron: 1064

Data wydania: 10/2016

Oprawa: Twarda

Format: 164x239

Wydawnictwo: HELION


C# jest jednym z najlepszych projektów firmy Microsoft. Język ten został od podstaw zaprojektowany jako obiektowy.

Charakteryzuje się niezwykłą elastycznością i wszechstronnością. Udostępnia wysokopoziomowe abstrakcje, takie jak wyrażenia, zapytania i kontynuacje asynchroniczne, a równocześnie pozwala na korzystanie z niskopoziomowych mechanizmów, jak własne typy wartościowe programisty czy opcjonalne wskaźniki. C# w wersji 6.0 jest kolejną istotną aktualizacją języka. Programista piszący w C# powinien konsekwentnie poznawać te zmiany.

Niniejsza książka jest zwięzłym kompendium wiedzy o C#, CLR oraz o związanej z C# platformie. Napisano ją z myślą o programistach na co najmniej średnim poziomie zaawansowania.

W zrozumiały, a równocześnie dogłębny sposób wyjaśniono takie trudne kwestie, jak współbieżność, bezpieczeństwo i domeny aplikacji. Informacje o nowych składnikach języka C# 6.0 i związanej z nim platformy zostały oznaczone. Szczególnie istotny z punktu widzenia programisty może okazać się rozdział o nowym kompilatorze Roslyn, zwanym kompilatorem usługowym.

Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce:
• składnia, typy oraz zmienne C#
• bezpieczeństwo kodu i dyrektywy preprocesora
• rdzenne technologie i techniki platformy .NET Framework, w tym LINQ, XML, kolekcje, kontrakty kodu, zarządzanie pamięcią, refleksja, programowanie dynamiczne
• kompilator Roslyn, w tym jego architektura, struktura drzewa składni i model semantyczny

C# jest szybki, efektywny, wygodny - to narzędzie w sam raz dla Ciebie!

Joseph Albahari jest autorem kilku książek dotyczących C# oraz LINQ. Napisał też LINQPad, popularny program do testowania zapytań LINQ.

Ben Albahari - były kierownik programowy w Microsofcie; współtworzył takie projekty, jak .NET Compact Framework i ADO.NET. Jeden z założycieli firmy Genamics zajmującej się produkcją narzędzi dla programistów C# i J++ oraz oprogramowania do analizy DNA i sekwencjonowania białek. Jest autorem i współautorem kilku książek dotyczących C#.

Cena:    129.00zł


C# 6.0 w pigułce. Wydanie VIKsiążka informatyczna: C# 6.0 w pigułce. Wydanie VI
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.