księgarnia informatyczna aton.pl

Anonimizacja i maskowanie danych wrażliwych w przedsiębiorstwach

Wydawnictwo HELION

Cena:    39.90   29.13zł

Anonimizacja i maskowanie danych wrażliwych w przedsiębiorstwach


Autor: Dariusz Nabywaniec

ISBN: 978-83-283-4495-2

Ilość stron: 176

Data wydania: 03/2019

Oprawa: Miękka

Format: 158x235

Wydawnictwo: HELION


Zostań ekspertem od anonimizacji wrażliwych danych.

• Czym są dane poufne?
• Jak je zabezpieczyć przed wyciekiem?
• Jak maskować dane i pozostać anonimowym w sieci?

Współczesny świat produkuje ogromne ilości danych, z których duża część to dane wrażliwe. Wyciek takich danych poza przechowujące je przedsiębiorstwo czy instytucję może nie tylko narażać na szwank reputację organizacji, lecz również nieść za sobą ryzyko konkretnych strat finansowych i poważne konsekwencje o charakterze prawnym.

Aby nie dopuścić do tego rodzaju sytuacji, firmy na całym świecie odpowiednio się zabezpieczają, a składową tych działań jest anonimizacja danych, czyli takie ich przetwarzanie, dzięki któremu staną się bezwartościowe, gdy wpadną w niepowołane ręce.

Anonimizacja i maskowanie danych wrażliwych w przedsiębiorstwach to książka, z której się dowiesz, jakie zagrożenia wiążą się z przechowywaniem poufnych danych, a także poznasz sposoby pozwalające Ci ograniczyć wynikające z tego ryzyko.

Na podstawie własnego doświadczenia i na praktycznych przykładach autor prezentuje w publikacji najlepsze praktyki anonimizacji i maskowania danych, wykorzystywane w tym celu narzędzia i techniki oraz pułapki czyhające na firmy, które nie stosują właściwych zabezpieczeń.

To obowiązkowa lektura dla wszystkich osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zachowanie prywatności danych, administratorów baz danych, architektów oprogramowania, analityków danych i dyrektorów technicznych przedsiębiorstw z branży IT, a tak naprawdę dla każdego, kto zawodowo ma do czynienia z systemami informatycznymi przechowującymi i przetwarzającymi wrażliwe informacje. Przeczytaj, zanim będzie za późno!

• Wyszukiwanie i rozpoznawanie danych wrażliwych
• Analiza ryzyka i sposoby zabezpieczania danych
• Role i obowiązki osób odpowiedzialnych za prywatność danych
• Narzędzia i metody stosowane w anonimizacji danych
• Techniki maskowania i szyfrowania danych

Zabezpiecz się zawczasu - anonimizuj swoje poufne dane.

Cena:    39.90   29.13zł


Anonimizacja i maskowanie danych wrażliwych w przedsiębiorstwachKsiążka informatyczna: Anonimizacja i maskowanie danych wrażliwych w przedsiębiorstwach
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.