księgarnia informatyczna aton.pl

Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela

Wydawnictwo HELION

Cena:    89.00   64.97zł

Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela


Autor: Wayne L. Winston

ISBN: 978-83-283-5850-8

Ilość stron: 616

Data wydania: 12/2019

Oprawa: Miękka

Format: 168x237

Wydawnictwo: HELION


Specjaliści w dziedzinie marketingu coraz częściej sięgają po wyrafinowane metody analizy. Obecnie firmy są zalewane ogromną ilością danych - skorzystanie z płynącej z nich wiedzy jest znakomitą szansą na poprawę kondycji przedsiębiorstwa. W tym celu trzeba dane zebrać, przetworzyć i poddać analizie.

Potrzebne więc są narzędzia, najlepiej proste w użytkowaniu i powszechnie znane. Takim właśnie narzędziem jest arkusz kalkulacyjny MS Excel - potężna i wszechstronna aplikacja, dzięki której nawet bez specjalistycznej wiedzy można wykonać profesjonalną analizę marketingową i zdobyć mnóstwo przydatnych informacji.

Ta książka powstała na bazie autorskiego kursu analizy marketingowej dla słuchaczy studiów MBA. Pokazuje, jak wykorzystywać Excela do modelowania danych i pozyskiwania wiedzy niezbędnej do kreowania skutecznego marketingu w firmie. Niemal wszystkie pojęcia wyjaśniono na przykładach, a sposób wykonania ćwiczeń pokazano krok po kroku. Do książki dołączono pliki z danymi i rozwiązaniami zadań.

Dowiesz się, jak przetwarzać dane za pomocą wykresów, wyznaczać krzywe popytu, prowadzić analizę skupień w segmentach rynku oraz tworzyć indywidualne modele danych i prognozować wpływ akcji marketingowych na wzrost sprzedaży. Oznacza to, że aby zdobyć umiejętności analizy marketingowej, potrzebujesz tylko tego podręcznika i Excela!

W tej książce między innymi:
• analiza danych marketingowych
• opracowywanie strategii najbardziej zyskownych wycen
• wykorzystywanie narzędzi prognostycznych
• analiza łączona i analiza wyborów dyskretnych
• pomiar skuteczności wydatków na reklamę
• analiza danych z mediów społecznościowych

Wyrafinowane analizy biznesowe? Potrzebujesz tylko Excela.

Cena:    89.00   64.97zł


Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi ExcelaKsiążka informatyczna: Analiza marketingowa. Praktyczne techniki z wykorzystaniem analizy danych i narzędzi Excela
Księgarnia informatyczna aton.pl

Tutaj możesz kupić tę książkę w dobrej cenie. Zapraszamy na zakupy do naszej księgarni internetowej.